This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 0.83 PLN!
Want to support this website? Click here and buy hosting plan!
ZKS Stilon Gorzów


TENIS STOŁOWY

Działalność sportową w zakresie tenisa stołowego prowadzono już w Stilonie krótko na początku lat 50-tych (ok. 15 zawodników), miała ona jednak charakter typowo rekreacyjny. Prawdziwą sekcję utworzono dopiero w 1965 r., w okresie dynamicznego rozwoju tej dyscypliny w Gorzowie. W 1963 r. przeniesiono bowiem do Gorzowa z Zielonej Góry Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Nastąpiła wówczas aktywizacja działalności organizacyjnej i szkoleniowej. W mieście nad Wartą funkcjonowały wówczas sekcje w klubach: Admira, Warta i Jedwab.

W 1965 r. ZKS Stilon przejął sekcję i zawodników z ZKS Jedwab (działającego przy Zakładach Przemysłu Jedwabniczego "Silwana"), wraz z miejscem w lidze międzywojewódzkiej poznańsko-wrocławsko-zielonogórskiej. W 1966 r., po wygraniu tych rozgrywek, a następnie pierwszej fazy eliminacyjnej, gorzowianie stanęli niespodziewanie przed szansą awansu ... do ekstraklasy. Na turnieju w Gorzowie bracia Janusz, Ryszard i Zbigniew Kulczyccy wzmocnieni Anielą Bobel po pokonaniu dwóch rywali, w decydującym o awansie meczu, ulegli niestety Stali Stalowa Wola 2:6 i ponownie musieli grać w lidze MW. W sezonie 1966/67 zajęli w niej IV lokatę, a w sezonie 1967/68 - VII.

Ponadto w omawianym okresie kibice cieszyli się z indywidualnych sukcesów. Zbigniew Kulczycki zajął 8. miejsce w MP seniorów, a Andrzej Gryczan został mistrzem kraju w kat. młodzików. Do tego Włodzimierz Kozłowski zajął 10. miejsce w ME młodzików w Leningradzie (1968 r.).

Pod koniec 1968 roku, wobec kłopotów finansowych i sprzętowych, zlikwidowano sekcję, zaś zawodnicy i trenerzy przeszli do KKS Warta.