This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 0.83 PLN!
Want to support this website? Click here and buy hosting plan!
ZKS Stilon Gorzów


SIATKÓWKA kobiet

Sekcja siatkówki została założona w klubie na przełomie lat 40-tych i 50-tych, ale panie rozpoczęły grę (występami w klasie A) dopiero w 1953 roku. W pierwszym sezonie uplasowały się one na trzeciej pozycji, natomiast w 1955 r. znalazły się na "brązowym" miejscu w Centralnej Spartakiadzie Zrzeszenia Sportowego "Unia" (za zespołami z Łodzi i Kielc).

W tym okresie trudno było liczyć na poważniejszy rozwój sekcji siatkówki pań, gdyż w zespole grały głównie uczennice szkół średnich, które po zdaniu matury albo wyjeżdżały na studia, albo podejmowały pracę zawodową. Z tego między innymi powodu już w 1959 r. nastąpiło zawieszenie działalności zespołu. Najbardziej znanymi siatkarkami w krótkiej historii sekcji były: Maria Łużyniecka, Zofia Michalska, Janina Bach, Zofia Mieszczańska, Stanisława Pełka i Krystyna Sulikowska.