This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 0.83 PLN!
Want to support this website? Click here and buy hosting plan!
ZKS Stilon Gorzów


RYWALE ZKS STILON

Wykaz wszystkich - ligowych i pucharowych - rywali Stilonu nie jest jeszcze pełny, gdyż brak jest danych z sezonu 1950/51 (stilonowcy rywalizowali wówczas z ekipami z okolic Gorzowa w tzw. klasie powiatowej). Dodatkowo są jeszcze pewne "dziury" w wynikach (lata 1950-52, 1955), jednak zdecydowaną większość danych i bilansów z poszczególnymi zespołami można uznać już za kompletne.

Jak wynika z bilansu, najczęstszymi rywalami Stilonu na przestrzeni lat były ekipy Pogoni (Stali, Termostalu, Olimpii) Świebodzin, Chrobrego Głogów, Arki (Stali, Polonii, Dozametu) Nowa Sól, Warty (Kolejarza) Gorzów i Orła (Spójni, Sparty) Międzyrzecz. Z zestawienia wynika też fakt, iż często Stilon z nisko notowanymi rywalami przegrywał, a z tzw. "firmami" nierzadko wygrywał (mówi się, że niektóre zespoły gorzowianom "leżą", a niektóre "nie leżą").

Ciekawostkę stanowi fakt dość sporej ilości spotkań "derbowych", jakie rozgrywali stilonowcy. Obecnie pojęcie derby oznacza mecz z ekipą z Zielonej Góry, Nowej Soli, czy nawet z Pomorza Zachodniego, wcześniej "prawdziwymi" derbami określano pojedynki z innymi zespołami z Gorzowa. Poza 39 meczami z Wartą Gorzów, niebiesko-biali rywalizowali w lidze także z: Gwardią (6 m.), Sokołem (5), Stalą (4), Legią (2) i Wartą II (2).

Lp.

Rywal

M Z-R-P BZ:BS
1. ADMIRA Teletra Poznań 2 1-1-0 6:2
2. AKS GÓRNIK Niwka (Sosnowiec) 2 0-2-0 2:2
3. ALUMINIUM (Zagłębie, Górnik) Konin 8 1-6-1 5:7
4a. AMICA Wronki 3 1-0-2 2:4
4b. AMICA II Wronki 7 3-0-4 10:11
5. ARKA Gdynia 14 4-6-4 18:14
6. ARKA (Stal, Polonia, Dozamet) Nowa Sól 41 21-8-12 82:52
7. ARKONIA (Gwardia) Szczecin 10 4-2-4 10:12
8. BAŁTYK Gdynia 22 8-8-6 28:31
9. BESKID (Włókniarz) Andrychów 1 0-0-1 1:4
10. BIELAWIANKA Bielawa 2 0-0-2 1:7
11. BKS Bydgoszcz 1 0-0-1 0:3
12. BKS STAL Bielsko-Biała 2 1-0-1 2:3
13. BŁĘKITNI Kielce 1 0-0-1 0:1
14. BŁĘKITNI Lubno 4 1-1-2 5:7
15. BŁĘKITNI (Fadom) Nowogród Bobrzański 4 1-1-2 5:5
16. BŁĘKITNI (Kolejarz) Stargard Szczeciński 10 5-4-1 17:8
17. BŁĘKITNI Toporów 2 2-0-0 7:1
18. BUDOWLANI Gozdnica 4 2-0-2 5:6
19. BUDOWLANI Lubsko 14 8-2-4 24:10
20. BUDOWLANI Murzynowo 1* 0-0-0 0:0
21. BUDOWLANI (Lubuszanka) Zielona Góra 25 12-5-8 44:25
22. BUG Wyszków 2 1-1-0 6:2
23. CALISIA Kalisz 2 0-1-1 3:6
24. CARINA (Sparta, Polonia, Gubinianka, Granica) Gubin 23* 9-3-10 37:34
25. CELULOZA Kostrzyn 26 16-7-3 45:12
26. CHEMIK Bydgoszcz 2 1-0-1 4:1
27. CHEMIK (Pomerania, KP) Police 21 7-3-11 21:23
28. CHROBRY Głogów 44 19-13-12 65:45
29. CONCORDIA Knurów 2 0-2-0 4:4
30. CONCORDIA Piotrków Trybunalski 2 1-0-1 4:5
31. CRACOVIA Kraków 1 0-0-1 0:1
32. CZARNI Radom 2 0-0-2 3:7
33. CZARNI Słupsk 1 1-0-0 5:2
34. CZARNI Szczecin 2 0-1-1 2:3
35. CZARNI (Unia, Budowlani, Chrobry) Witnica 19* 8-5-0 25:10
36. CZARNI Żagań 26 14-7-5 46:24
37. DARŁOVIA Darłowo 2 2-0-0 7:1
38. DĄB II Dębno 2 1-1-0 4:2
39. DĄB (Budowlani) Poznań 2 1-0-1 1:2
40. DELTA Stare Polichno 2 1-0-1 8:3
41. DOLCAN Ząbki 4 1-1-2 6:6
42a. DYSKOBOLIA Grodzisk Wielkopolski 2 0-0-2 1:4
42b. DYSKOBOLIA II Grodzisk Wielkopolski 2 0-0-2 0:4
43. ELANA Toruń 4 2-1-1 8:6
44. ENERGETYK Gryfino 5 3-1-1 9:3
45. FLOTA Świnoujście 14 2-5-7 13:21
46. GAWIN Królewska Wola 4 2-0-2 5:4
47. GKS (Górnik) Jastrzębie 12 1-6-5 11:17
48. GKS Katowice 11 6-3-2 13:11
49. GKS Tychy 8 6-1-1 13:6
50. GOPLANIA Inowrocław 2 1-0-1 4:2
51. GÓRNIK Łęczna 4 2-2-0 6:4
52. GÓRNIK MK Katowice 2 1-0-1 1:2
53. GÓRNIK Polkowice 5 0-1-4 2:9
54. GÓRNIK Pszów 7 1-0-6 6:13
55. GÓRNIK Radlin 4 0-1-3 3:9
56. GÓRNIK (KP) Wałbrzych 25* 10-8-7 28:24
57. GÓRNIK Zabrze 2 1-0-1 1:1
58. GÓRNIK Złotoryja 1 1-0-0 1:0
59. GRUNWALD Halemba (Ruda Śląska) 4 1-1-2 5:7
60. GRUNWALD (GWKS) Poznań 5* 2-0-3 5:6
61. GRYF Słupsk 5 3-0-2 6:6
62a. GWARDIA Gorzów 6* 3-0-1 14:6
62b. GWARDIA II Gorzów 3* 0-0-0 0:0
63. GWARDIA Koszalin 14 8-4-2 19:12
64. GWARDIA Strzelce Krajeńskie 2* 0-0-0 0:0
65. GWARDIA Warszawa 14 4-3-7 7:14
66. GWARDIA Zielona Góra 2 1-1-0 3:0
67. GWKS Żagań 2 1-1-0 2:1
68. HUTNIK Kraków 2 1-0-1 1:2
69. HUTNIK Warszawa 3 3-0-0 8:2
70. IGLOOPOL Dębica 4 2-1-1 8:4
71. ILANKA Rzepin 4 2-2-0 8:3
72. INKOPAX Wrocław 2 0-1-1 3:7
73. ISKRA Janczewo 4 1-1-2 3:2
74. ISKRA Wymiarki 6 6-0-0 37:7
75. JAGIELLONIA Białystok 2 0-1-1 0:4
76. KARKONOSZE Jelenia Góra 2 0-2-0 2:2
77. KARPATY Krosno 2 0-0-2 0:6
78. KASZTELANIA Santok 8* 4-0-2 10:4
79. KŁOS Pełczyce 2 1-1-0 7:1
80. KMITA Zabierzów 2 1-0-1 4:2
81. KOLEJARZ Kostrzyn 2* 0-0-0 0:0
82. KOLEJARZ Stróże 1 0-0-1 1:2
83. KORONA Borek 2 2-0-0 7:1
84. KORONA Kielce 4 2-0-2 3:5
85. KOSZARAWA Żywiec 2 2-0-0 3:0
86. KOTWICA Kołobrzeg 4 2-1-1 6:3
87. KRYSZTAŁ Stronie Śląskie 2 0-0-2 2:4
88. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2 1-1-0 2:1
89a. LECH Poznań 3 0-0-3 4:9
89b. LECH II Poznań 2 2-0-0 5:1
90. LECHIA Dzierżoniów 6 3-3-0 8:2
91a. LECHIA Gdańsk 22 6-13-3 24:20
91b. LECHIA-OLIMPIA Gdańsk 2 1-0-1 2:3
92. LECHIA Zielona Góra 15 6-2-7 18:18
93. LEGIA Warszawa 1 0-0-1 0:2
94. LEŚNIK Międzyzdroje 2 0-2-0 3:3
95. LKS Luboń 2 0-2-0 2:2
96. LKS Nieciecza 1 1-0-0 2:1
97. LOTNIK Warszawa 2 1-0-1 2:3
98. LOTNIK Wrocław 2 0-0-2 1:3
99. LUBNIEWICZANKA Lubniewice 4 1-2-1 7:7
100. LUBUSZANIN (LZS, KS) Drezdenko 17 8-6-3 36:11
101. LZS Bobrówko 4 2-1-1 9:4
102. LZS Grapice 1 1-0-0 2:1
103. ŁKS Łódź 3 0-0-3 2:5
104. ŁUCZNIK Strzelce Krajeńskie 16 9-5-2 33:12
105. MAŁAPANEW Ozimek 4 0-0-4 1:9
106. MEPROZET Stare Kurowo 2 1-1-0 4:3
107. MGKS Mikulczyce (Sparta Zabrze) 2 0-1-1 1:5
108. MIEDŹ Legnica 28 7-13-8 24:25
109. MIESZKO (Spójnia) Gniezno 6* 4-1-1 19:8
110. MKS (Metal) Kluczbork 9 3-2-4 8:16
111. MKS (Krisbut) Myszków 6 1-2-3 7:9
112. MKS Nowe Miasteczko 4 3-0-1 9:6
113. MKS (Moto Jelcz) Oława 16 5-7-4 11:12
114. MOSiR Kostrzyn 2 1-0-1 1:2
115. MOTOR Lublin 4 3-1-0 11:3
116. MZKS (KS) Nysa 6 1-2-3 8:16
117. NAPRZÓD Rydułtowy 12 3-4-5 12:14
118. NIELBA Wągrowiec 1 0-0-1 0:3
119a. OBRA (LZS) Babimost 9 5-1-3 20:23
119b. OBRA II Babimost 2 2-0-0 11:1
120. OBRA Bledzew 2 2-0-0 13:1
121. OBRA Kościan 4 1-1-2 5:5
122. ODRA Bytom Odrzański 4 3-1-0 8:1
123. ODRA Górzyca 8 7-1-0 21:2
124a. ODRA Opole 9 3-1-5 10:13
124b. ODRA II Opole 4 2-0-2 4:11
125. ODRA (GKS) Wodzisław Śląski 29 8-9-12 26:38
126. ODRA Wrocław 2 1-1-0 3:0
127. OLIMPIA Elbląg 4 0-3-1 2:3
128. OLIMPIA (Gwardia) Poznań 22 4-7-11 18:34
129a. ORZEŁ (Spójnia, Sparta) Międzyrzecz 39* 19-9-7 73:34
129b. ORZEŁ II Międzyrzecz 2 2-0-0 7:0
130. ORZEŁ Ząbkowice Śląskie 2 1-1-0 4:1
131. OSADNIK Myślibórz 2 2-0-0 5:0
132. OSTROVIA Ostrów Wielkopolski 3 1-2-0 5:2
133. OTMĘT Krapkowice 4 0-1-3 1:9
134. PAFAWAG Wrocław 2 1-0-1 4:4
135. PIAST (Grunwald) Choszczno 1* 1-0-0 2:0
136. PIAST Gliwice 22 10-7-5 23:15
137. PIAST (Unia) Iłowa 2 1-1-0 13:3
138. PIAST Nowa Ruda 8 4-0-4 9:10
139. PIAST (Ogniwo, Sparta, Lech) Sulechów 12 9-1-2 34:8
140. PODBESKIDZIE Bielsko-Biała 6 0-2-4 1:9
141. POGOŃ (Stoczniowiec) Barlinek 5* 5-0-0 14:3
142. POGOŃ Krzeszyce 2 2-0-0 14:0
143. POGOŃ Oleśnica 8 2-4-2 9:12
144. POGOŃ Prudnik 2 1-0-1 2:4
145. POGOŃ Skwierzyna 8 6-1-1 33:6
146a. POGOŃ (Kolejarz) Szczecin 18 5-6-7 22:28
146b. POGOŃ II Szczecin 1 1-0-0 2:0
147. POGOŃ (Stal, Termostal, Olimpia) Świebodzin 46* 25-9-11 83:38
148. POLAR Wrocław 2 0-1-1 2:3
149. POLMO Kożuchów 2 1-1-0 1:0
150. POLONIA Bytom 20 4-5-11 17:27
151. POLONIA Chodzież 3 1-1-1 3:3
152. POLONIA (Stoczniowiec) Gdańsk 14 7-3-4 22:12
153. POLONIA Jastrowie 2 2-0-0 9:0
154. POLONIA (Kolejarz) Kępno 5 1-0-4 2:8
155. POLONIA (Kolejarz) Leszno 3* 1-0-2 6:7
156. POLONIA Nowe Kramsko 4 4-0-0 24:3
157. POLONIA Piła 2 1-1-0 5:1
158. POLONIA Poznań 6* 4-1-1 13:6
159. POLONIA (Gwardia, Odra) Słubice 18* 12-2-3 52:12
160. POLONIA Świdnica 2 1-0-1 2:3
161. POLONIA Warszawa 4 1-2-1 7:10
162. POMORZANIN Toruń 2 1-0-1 4:3
163. PROMIEŃ (Spójnia) Żary 35 12-9-14 51:53
164. PROSNA (Gwardia) Kalisz 2 0-0-2 1:9
165. RADOMIAK Radom 6 4-1-1 7:4
166. RAKÓW Częstochowa 14 4-7-3 18:15
167. RAWIA Rawicz 2 2-0-0 4:1
168. RESOVIA Rzeszów 4 1-2-1 5:5
169. RKS Błonie 3 2-1-0 9:3
170. ROW Rybnik 12 3-5-4 8:13
171. ROZWÓJ Katowice 6 3-3-0 5:2
172. RUCH Chorzów 5 1-0-4 5:9
173. RUCH Radzionków 3 1-1-1 2:3
174. SANDECJA Nowy Sącz 3 1-1-1 4:2
175. SHR Wojcieszyce 4 4-0-0 16:3
176. SIARKA Tarnobrzeg 4 2-1-1 8:3
177. SKALNIK Gracze 4 3-0-1 5:1
178. SOKÓŁ Gorzów 5 2-0-3 7:8
179. SOKÓŁ Pniewy 3 1-0-2 5:6
180. SPARTA Szamotuły 4 2-2-0 8:2
181. SPARTAKUS Zielona Góra 2 2-0-0 5:0
182. SPÓJNIA (Górnik) Ośno Lubuskie 7* 5-1-0 20:2
183. SPARTA (Spójnia) Świebodzin 4* 2-0-0 5:0
184. SPROTAVIA Szprotawa 18 9-1-8 23:17
185a. STAL Gorzów 2* 0-0-0 0:0
185b. STAL II Gorzów 1* 0-0-0 0:0
186. STAL Jasień 2 0-2-0 0:0
187. STAL Rzeszów 4 1-0-3 3:5
188. STAL Stalowa Wola 10 4-4-2 8:5
189. STAL (Gwardia, Sulęcinianka) Sulęcin 7* 6-0-0 27:1
190. STAL (Stal Stocznia) Szczecin 22* 9-7-6 23:24
191. START Namysłów 4 1-2-1 2:2
192. START Radziejów 1 0-0-1 0:1
193. SYRENA Cybinka 4 3-0-1 14:5
194. SYRENA (Kolejarz) Zbąszynek 8* 7-0-0 33:2
195. SZCZAKOWIANKA Jaworzno 4 0-1-3 3:7
196. SZOMBIERKI Bytom 14 5-4-5 15:14
197. ŚLĄSK Wrocław 8 2-1-5 6:15
198. ŚLĘZA Wrocław 24 12-7-5 30:22
199. ŚWIT Szczecin (Skolwin) 2 1-1-0 3:1
200. TĘCZA (Gwardia, Odra) Krosno Odrzańskie 27* 15-8-3 62:31
201. TOR Dobrzeń Wielki 2 1-0-1 3:1
202. TOR-BUD Baczyna 4 2-0-2 18:5
203. TOROMA Torzym 6 3-0-3 12:6
204. TUR Turek 2 0-2-0 2:2
205. TURÓW Bogatynia 2 0-1-1 0:2
206. UNIA Racibórz 2 1-0-1 1:9
207. UNIA Swarzędz 2 0-1-1 1:2
208. UNIA Szczecin (Orzeł Żydowce) 1* 1-0-0 7:1
209. UNIA Żary (Kunice) 8 8-0-0 24:5
210. URAN Trzebicz 4 2-0-2 6:6
211. URANIA Ruda Śląska 12 4-3-5 14:21
212. VICTORIA Jaworzno 4 0-3-1 0:1
213. VICTORIA Wałbrzych 2 0-0-2 1:4
214. VITCOVIA Witkowo 1 1-0-0 1:0
215. WALKA Zabrze 4 1-3-0 3:2
216. WARMIA Olsztyn 2 0-1-1 3:4
217a. WARTA (Kolejarz) Gorzów 39* 16-13-8 42:29
217b. WARTA II Gorzów 2 1-1-0 5:0
218. WARTA Międzychód 2 2-0-0 21:0
219. WARTA (Stal) Poznań 23 12-4-7 31:24
220. WARTA Słońsk 4 3-1-0 12:2
221. WARTA Śrem 2 1-1-0 2:1
222. WARTA Wawrów 2 2-0-0 4:2
223. WARTA Zawiercie 2 1-1-0 2:1
224. WIARUS Krosno Odrzańskie 9 5-1-3 15:11
225. WIDZEW Łódź 7 1-3-3 3:10
226. WIELIM Szczecinek 1 1-0-0 3:0
227. WISŁA Kraków 2 0-1-1 3:5
228. WISŁA Płock 6 1-2-3 6:11
229. WKS Gorzów 3* 1-1-0 4:3
230. WŁOCŁAVIA Włocławek 1 1-0-0 5:0
231. WŁÓKNIARZ Pabianice 2 1-0-1 1:1
232. WŁÓKNIARZ Żary 13 7-2-4 33:17
233. WYZWOLENIE Chorzów 4 0-0-4 3:12
234a. ZAGŁĘBIE Lubin 13 2-8-3 15:19
234b. ZAGŁĘBIE II Lubin 2 1-1-0 2:0
235. ZAGŁĘBIE Sosnowiec 3 2-1-0 6:1
236. ZAGŁĘBIE Wałbrzych 24 10-7-7 27:26
237. ZASTAL (Stal, Lechia) Zielona Góra 28 15-6-7 42:31
238. ZAWISZA Bydgoszcz 18 2-5-11 13:33
239. ZAWISZA Sulechów 2 2-0-0 18:2
240. ZJEDNOCZENI Przytoczna 4 3-1-0 15:1
241. ZNICZ Pruszków 4 0-2-2 2:7
242. ZORZA Kowalów 2 2-0-0 7:2

* Brak jeszcze danych z następujących sezonów: 1950/51, 1951, 1952, 1955.

Nazwy klubów są najczęściej ostatnimi używanymi (np. Arka Nowa Sól - wcześniej Dozamet, Polonia, Stal).

Ponadto rywalami Stilonu II w rozgrywkach ligowych były także między innymi:
ADMIRA Gorzów, 
BIZON Klasztorne, 
BŁĘKITNI Dobiegniew, 
BŁĘKITNI Popowo, 
BÓBR Bobrowice, 
BRUNATNI Sieniawa, 
DARZBÓR Szczecinek, 
DRAWA Drawno, 
GWIAZDA Lubczyno, 
INA Goleniów, 
ISKRA Zemsko, 
JEDNOŚĆ Tuczno, 
JEDWAB Gorzów, 
KŁOS Małyszyn,
KOLEJARZ Rzepin, 
KOLEJARZ Zielona Góra, 
KORAL Mostkowo, 
KOTWICA Kórnik, 
LECH Czaplinek, 
LEŚNIK Lemierzyce, 
LUBUSZANIN Trzcianka, 
LZS Bogdaniec, 
LZS Glinik, 
LZS Gościm, 
LZS Zieleniec, 
MEWA Cigacice, 
NOTEĆ Czarnków, 
ODRA Chojna, 
ODRA Nietków, 
OLIMP Złocieniec, 
ORKAN Długoszyn, 
ORZEŁ Boguszyn, 
ORZEŁ Biały Wałcz, 
PIAST Czerwieńsk, 
PIAST Mielęcin, 
PIONIER Szczecin, 
PKS Dębno, 
PKS Kostrzyn, 
POGOŃ Wężyska, 
POLONIA Płoty, 
POMORZE Gościno, 
POLONIA Lipki Wielkie, 
REMOR Recz, 
RÓŻA Różanki, 
SANTOS Sarbinowo, 
SĘP Bronowice, 
SŁOWIAN Deszczno, 
SMOGÓRZANKA Smogóry, 
SOKÓŁ Granowo, 
STAR Breń, 
SULIMIERZANKA Sulimierz, 
STRZAŁA Płotno, 
ŚWIATOWID Łobez, 
TARNOVIA Tarnowo Podgórne, 
VICTORIA Stanowice, 
VICTORIA Września, 
WARTA Kołczyn, 
WARTA Kostrzyn, 
WIATRACZANKA Nowa Niedrzwica,
WŁÓKNIARZ Okonek, 
WŁÓKNIARZ Zielona Góra, 
ZDROWIE Międzyrzecz, 
ZIELONI Drzeńsk, 
ZNICZ Trzemeszno, 
ZRYW Gorzów.